...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
2026.04.02 - 11:03
Gyakorlatilag VIP-helyről láthatták az Artemis II indítását egy utasszállító repülőgép utasai. Szerencsére voltak, akik telefont ragadtak, és rögzítették a páratlan pillanatokat.
Magyar idő szerint csütörtök éjszaka 0:31 körül négy űrhajóssal a fedélzetén elindult az Artemis II misszió a NASA floridai indítóállásáról, Cape Canaveralról. Az Orion űrhajó fedélzetén Christina Koch, Victor Glover, Reid Wiseman parancsnok és Jeremy Hansen a tervek szerint hat nap alatt ér el a Holdig, de nem szállnak le, hanem megkerülik, majd utána visszatérnek a Földre.
Az indítást a NASA, valamint több tévétársaság is élőben közvetítette, így számos helyen lehet visszanézni, sőt, az amerikai űrkutatási hivatal azóta is fenntart egy élő közvetítést az Orionról – igaz, kép nem mindig van, valószínűleg technikai okokból.
Volt azonban pár szerencsés, akik páratlan szemszögből követhették az Artemis II indítását – a Delta Airlines 1784-es járatának utasai az ablakon kinézve is jól láthatták az eseményt, miközben Costa Ricából Atlantába tartottak – írja a BBC.