0 0 0
65
megosztás
Megosztás
Video jelentése

Mi a probléma?

  • Szexuális tartalom
  • Erőszakos tartalom
  • Sértő tartalom
  • Gyermekbántalmazás
  • Szerzői jogaimat sértő tartalom
  • Egyéb jogaimat sértő tartalom (pl.képmásommal való visszaélés)
  • Szexuális visszaélés, zaklatás

Ha gondolod, add meg e-mail címed, ahol fel tudjuk venni veled a kapcsolatot.

Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.

Video beágyazása
Üzenetküldés
Hozzáadás listához
Új lista
2017. febr. 13.
MTI, 2017. február 13., hétfő 09:34, frissítve: hétfő 10:42
Gergényi Péter volt budapesti főkapitányt másodfokon 400 ezer forint pénzbüntetésre ítélte, Bene László volt országos főkapítány esetében helyben hagyta az elsőfokú ítéletet a bíróság. Dobozi Józsefet, a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (Rebisz) volt vezetőjét felmentették. A többi vádlott esetében helybenhagyták az elsőfokú ítéletet. A döntés jogerős, fellebbezésnek nincs helye.
A vádlottak tagadták bűnösségüket
Az ügyészség a 2006. szeptember 18-án este a tévészékháznál, szeptember 19-21-én és október 23-án Budapest utcáin történtek miatt elöljárói intézkedés, illetve utólagos felelősségre vonás elmulasztásával vádolt meg három rendőr tábornokot – Bene László akkori országos főkapitányt, Gergényi Péter akkori budapesti főkapitányt és Dobozi Józsefet, a Rendészeti Biztonsági Szolgálat (Rebisz) akkori vezetőjét –, továbbá tucatnyi másik rendőrtisztet, és felfüggesztett szabadságvesztés vagy enyhébb szankció kiszabását indítványozta.
Az elsőfokú büntetőper két évig tartott. A Fővárosi Törvényszék 2015 októberében kihirdetett, nem jogerős ítéletében Gergényi Pétert elöljárói intézkedés elmulasztása, míg a per negyedrendű vádlottját, aki a tévészékház ostromakor a rendőri erők helyszínparancsnoka volt, parancs iránti engedetlenség miatt bűnösnek mondta ki és a legenyhébb szankcióban, megrovásban részesítette. A többi vádlottat felmentette a vádak alól az elsőfokú bíróság.
A vádlottak az eljárás során zömmel tagadták bűnösségüket és védőikkel együtt felmentést kértek.
Az ügy fellebbezések folytán került másodfokon a Fővárosi Ítélőtáblára, ahol az ügyész perbeszédében Bene László, illetve Dobozi József esetében új eljárást indítványozott, a többi vádlott esetében pedig jobbára bűnösség kimondását és felfüggesztett börtön-, illetve pénzbüntetés kiszabását javasolta.
Az őszödi beszéd robbantotta ki a tüntetéseket
A vád szerint Gyurcsány Ferenc akkori szocialista miniszterelnök őszödi beszédének nyilvánosságra kerülése miatt kezdődött tiltakozás a Parlamentnél, majd a tüntetők egy csoportja a Szabadság téri tévészékháznál követelte sikertelenül, hogy olvassák be petíciójukat. Ezután a néhány száz fős tömegből elkezdtek köveket dobálni, autókat felborítani, gyújtogatni, rátámadtak a székházat védő rendőrökre, majd betörtek az épületbe, ahol dúltak, fosztogattak.
Az ügyészség ezzel kapcsolatban azt rója a vádlottak terhére, hogy a székházhoz vezényelt rendőröknek hiányos volt a védőfelszerelésük, a helyszínparancsnok pedig nem tudta koordinálni a rábízott rendőröket és megvédeni az épületet. Az akkori budapesti főkapitány felelőssége az ügyészség szerint abban áll, hogy mindezt észlelve sem tett érdemi lépéseket a helyzet megoldására.
A székházostromnál mintegy kétszáz rendőr megsérült, a televízió és a rendőrség eszközeiben összesen százmilliós nagyságrendű kár keletkezett. Egy másik, évekkel ezelőtt lezárult büntetőeljárásban negyven civilt vádoltak meg erőszakos bűncselekményekkel a székház elleni támadás miatt. Többségük felfüggesztett szabadságvesztést kapott, volt néhány felmentő ítélet, illetve pénzbüntetés, letöltendő szabadságvesztést abban az ügyben csak a visszaesők kaptak.
A túlkapások ellen nem léptek fel
Az összecsapások a tévészékház ostromát követő napokban is folytatódtak a főváros közterületein, majd 2006. október 23-án az akkor ellenzékben lévő Fidesz Astoriánál tartott nagygyűlését követő órákban ismét súlyos atrocitások történtek a rendőrség és a tiltakozók között. Ezekkel kapcsolatban az ügyészség azért kívánja a vádlottak felelősségre vonását, mert a csapaterős rendőri intézkedések során az alegységparancsnokok nem tettek azért, hogy megelőzzék, félbeszakítsák, illetve utólag kivizsgálják az alárendeltjeik által elkövetett túlkapásokat. Mi több, az ilyen esetekben szerintük a rendőrtanúk igyekeztek homályossá, bizonytalanná tenni a tényállást.
Az ügyészség felfüggesztett szabadságvesztést vagy még enyhébb szankciót kért a vádlottakra a javarészt mulasztással megvalósított katonai bűncselekmények miatt.
...................................
Budapest 2013. november 26. 2006 sötét titkai - miért hagyták ott a zsaruk az ostromlott székházat?
https://www.youtube.com/watch?v=RqXGyvmvMg4&honnan=Nemzeti_Hirhalo
Hozzászólások | 0
A felhasználó további videói
Mi lesz Kárpátaljával?
7:22
Ez egy maffiakormány, amiből nem lehet...
25:48
Helikoptereket és Patriotot is...
0:43
2024. márc. 17. 50 néző
Hasonló videók
7:22
25:48
0:43
2024. márc. 17. 50 néző