Erre egyszerűbben is rá lehetett volna jönni.
TFH az adott szakaszhoz úgy érkezik a csiga, hogy egy jobb fordulóval kerül rá. Ekkor elmegy a következő csúcspontig és ott balra fordul. Ahogy folytatja az útját, a következő helyen jobbra, utána balra,stb.
Ha és amennyiben tényleg lehetséges egy ilyen szakaszra való visszaérkezés a másik irányba, akkor az irányváltási sormintából következik, hogy
1. a szakaszra egy jobb kanyarral kell érkezni: ennek oka, hogy nincs olyan kereszteződés, ahol 3 egyenes találkozik, ez volt a feladat kikötése. Ha viszont jobb kanyarral kanyarodik oda, akkor pont onnan kell rákanyarodnia, ahová befordult az első alkalommal. Ha viszont így van, akkor pontosan onnan kell jönnie a csigának, ahová elment elve a sok-sok kanyarodás végén.
Ebből következik, hogy a csiga egy ponton meg kellett forduljon 180 fokot és a saját addigi útján kellett visszajönnie, ám ilyen pont nem lehetséges, mert csak kereszteződéseknél és ott is csak a másik egyenesre ráfordulva mozoghat.
Tehát nincs ilyen szakasz, mint amit a feladatban leírtak.
2. hogy a szakaszra egy bal kanyarral jut rá visszafelé, ám ahhoz akkor ugyanarra az egyenesre kellett volna odaérkeznie, amire korábban balra kanyarodva távozott a kiemelt szakaszunkról. Ez azt jelenti, hogy a kiemelt szakaszunk egyenesén keresztül kellett jutnia valahol. Keresztüljutás pedig egy ilyen gráf-hálózatban nem lehetséges mozgás, mivel a keresztüljutás csak kereszteződésen túljutással lehetséges, de a szabály szerint kereszteződésben el kell fordulni. Tehát sehol nem juthatott át a kiemelt szakasz egyenesén.
Erre egyszerűbben is rá lehetett volna jönni. TFH az adott szakaszhoz úgy érkezik a csiga, hogy egy jobb fordulóval kerül rá. Ekkor elmegy a következő csúcspontig és ott balra fordul. Ahogy folytatja az útját, a következő helyen jobbra, utána balra,stb. Ha és amennyiben tényleg lehetséges egy ilyen szakaszra való visszaérkezés a másik irányba, akkor az irányváltási sormintából következik, hogy 1. a szakaszra egy jobb kanyarral kell érkezni: ennek oka, hogy nincs olyan kereszteződés, ahol 3 egyenes találkozik, ez volt a feladat kikötése. Ha viszont jobb kanyarral kanyarodik oda, akkor pont onnan kell rákanyarodnia, ahová befordult az első alkalommal. Ha viszont így van, akkor pontosan onnan kell jönnie a csigának, ahová elment elve a sok-sok kanyarodás végén. Ebből következik, hogy a csiga egy ponton meg kellett forduljon 180 fokot és a saját addigi útján kellett visszajönnie, ám ilyen pont nem lehetséges, mert csak kereszteződéseknél és ott is csak a másik egyenesre ráfordulva mozoghat. Tehát nincs ilyen szakasz, mint amit a feladatban leírtak. 2. hogy a szakaszra egy bal kanyarral jut rá visszafelé, ám ahhoz akkor ugyanarra az egyenesre kellett volna odaérkeznie, amire korábban balra kanyarodva távozott a kiemelt szakaszunkról. Ez azt jelenti, hogy a kiemelt szakaszunk egyenesén keresztül kellett jutnia valahol. Keresztüljutás pedig egy ilyen gráf-hálózatban nem lehetséges mozgás, mivel a keresztüljutás csak kereszteződésen túljutással lehetséges, de a szabály szerint kereszteződésben el kell fordulni. Tehát sehol nem juthatott át a kiemelt szakasz egyenesén.