...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
Az egyiptomiak rossz fogazatának kialakulásában a természeti körülmények is jelentős szerepet játszottak, hiszen a sivatagos területen a gyakori szélvihar a rendkívül finom szemcsés homokot az emberek szájába is behordta, és mivel ők nem ápolták fogaikat, ezért azok jobban koptak, valamint fogágybetegségek következtében hamarabb veszítették el őket. Nofertiti testvére, a 35 éves korában elhunyt Mutnodjmed koponyáján a fogak helyén csupán 13 cisztát találtak. Általában véve elmondható, hogy az egyiptomiak fogának romlása egyenes arányban állt a jómóddal.
A Hearst-expedíció során mintegy 500 koponyát és fogsort vizsgáltak meg, s az összes létező fogbetegség nyomát megtalálták az egykori lakosok fogain. A féreg mítosza több ezer éven keresztül kínozta e birodalom lakosait, s nem csupán ők hittek benne, de Amerikában, Föníciában és Babilonban is hasonlóan gondolkodtak.A régi korokban élt magyarok szőrféregnek nevezték a fogakba fészkelt „démonokat”, ennek megfelelően mágiával próbáltak védekezni ellenük. Egy babiloni recept szerint pedig beléndek füstölésével lehetett kiűzni a féreg-démont.
Az egyiptomiaknál azért voltak, akik foglalkoztak a fogak állapotával, bár ők inkább a megelőzésnek látták értelmét, a már kialakult betegség esetén inkább megfigyelők voltak, s a fájdalomcsillapításra koncentráltak (ópiummal, mandragórával) vagy lelki-spirituális gyógymódokat alkalmaztak. Emellett az ásatások során előkerült néhány helyreállító fogászati munka is: aranyhuzalokkal erősítették oda a rossz, már kiesni készülő fogat a még épekhez.
Zene:Meditation Music Of Ancient Egypt- Egyptian Shaman