...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
Közzététel: 2017. nov. 24.
Nagy port vert fel, hogy egy parlamenti képviselő sommásan „komcsiknak” nevezte az „összes magyar bírót”. Jogászként az a tapasztalatom, hogy ez a sommás vélemény nem helytálló, hiszen például a 2006-os koncepciós büntetőeljárások idején is találkoztunk olyan tisztességes bírókkal, akik - adott esetben, nyilvánvaló felsőbb utasítás ellenére is - megszüntették ezeket az eljárásokat, szabadon bocsátották a vádlottakat, és aktívak voltak a jogállamiság helyreállításában. Ugyanakkor nagyon kedvezőtlen tapasztalatokat is szereztünk nemzeti jogvédőkként, akár a 2006 őszi, akár a 2002 és 2010 közötti eljárásokban, akár a Budaházy-ügyben, a Gaudi-Nagy Tamás elleni büntetőügyekben, a Szima Judit elleni eljárásokban - nem is beszélve a devizahitelesek ügyeiről. (S persze a bíróságok bűneinek emlegetése mellett ne felejtkezzünk el az ügyészség szerepéről sem a kirívó jogsértésekben, felháborító döntésekben!) Ezen a videófelvételen négy jogász és egy jogvédő a Gaudi-Nagy Tamás elleni büntetőeljárásról tudósít a tárgyalóteremből, illetve osztja meg gondolatait a címben szereplő kérdésről is, a tárgyalást követően.
FRISSÍTVE:
2017, december 19 – 20:01
Az ügyészség és a bíróság közös "ajándéka" 2006 ősze miatt: 200 nap fogház fenyegeti Gaudit, ha nem fizeti meg a jogerős, törvénytelen ítélet szerinti pénzbüntetést - a Kossuth tériek és 2006 őszi jogsértettek gyűjtést indítottak
2013. október 23-án a Nemzeti Jogvédő Szolgálat és a Közhatalom Jogsértettjei Egyesület igazságtételt követelő tüntetésén még országgyűlési képviselőként nyilvánosságra hoztam névvel egy ügyész 2006 őszén elkövetett gyalázatos tettét, amellyel tönkre tette egy házaspár életét és egy emberi élet elvesztéshez vezetett. Azonban nem az ügyész ellen indult büntetőeljárás, hanem ellenem, ráadásul éppen a deliktumot elkövető, "jó hírnevére" kényes ügyész feljelentése alapján a mandátumom lejártát követően. Röpke három és fél év múlva 450 ezer forint pénzbüntetésre ítéltek első fokon rágalmazás miatt, többre mint Gergényit.
A bolsevik terroristák oroszországi hatalomátvételének 100. tragikus évfordulójára időzített másodfokú nyilvános ülésen a Fővárosi Törvényszék minden megalapozott jogi érvünket lesöpörve - a szakmailag egyedül helyes felmentés helyett - "nagy kegyesen" 300 ezer forintra enyhítette a büntetést..
Megyek tovább természetesen: felülvizsgálati indítvány a Kúriára, alkotmányjogi panasz az Alkotmánybíróságra és a képviselői mentesség szabályainak megsértése miatt kérelem az Emberi Jogok Európai Bíróságára. De a jogorvoslatok nem mentesítenek a pénzbüntetést befizetése alól.
Eldöntöttem: mivel nyilvánvaló justizmordról van szó, ezért nem kívánom megfizetni saját forrásból a pénzbüntetést, inkább leülöm a befizetés elmaradása esetén kiszabandó 200 nap fogházbüntetést. A bíróság esetemben annyira gyors volt, hogy még a jogerős ítélet előtt - jogszabálysértő módon - kiküldte a pénzbüntetés befizetési felszólítást, a fizetési határidő már le is járt. Ezt követően a bíróság a papírforma szerint szabadságvesztésre változtatja át a pénzbüntetést, várhatóan napokon belül.
Ebben a helyzetben jól esik „Magyar Nemzeti Bizottság 2006.” (a Gonda László, dr. Bene Gábor, Fáber Károly) és a 2006 őszi jogsértettek (Közhatalom Jogsértettjei Egyesület, Göbl György elnök) segítsége, akik a 2006 őszi jogsértetteket és minden hazafit a pénzbüntetés összegyűjtésére közleményt adtak ki.
Fontos részletek a közleményből:
"Mindannyian tudjuk, hogy egy jogellenes és igazságtalan ítélet született, amellyel szemben a 2006 őszi meghurcoltakért és a 2006 őszi igazságtételért rengeteget küzdő dr. Gaudi-Nagy Tamás további jogorvoslatokkal fog élni..."
"Kérünk minden jóérzésű hazafit, hogy akinek fontos az, hogy dr. Gaudi-Nagy Tamás nemzeti jogvédő folytathassa munkásságát a 2006 őszi igazságtételért, Budaházy Györgyékért, a Nemzet egyesítéséért és az elcsatolt magyar testvéreinkért az az alábbi számlaszámra juttassa el támogatását, amelyből a pénzbüntetés befizetésre kerül:
Közhatalom Jogsértettjeinek Egyesületének bankszámla adatai Duna Takarék Bank Zrt.,
számlaszám: 58600551-11207940,
közleményként beírni: dr. Gaudi-Nagy Tamás részére.
Nagyon fontos amit írnak a bajtársak, hogy:" a pénzbüntetés mértéke feletti támogatási összeget a Nemzeti Jogvédő Szolgálat javára kívánjuk fordítani, mivel ez az az egyetlen olyan jogvédő szervezet, amely 2006 ősze óta következetesen kiáll és harcol a jog eszközével a nemzeti önrendelkezés ügyéért és az igazságtételért."
A nemzeti jogvédők köszönik a szolidaritást!
Az ügy részletei.
A másodfokú eljárás Almási Lajos által készített videós összefoglalója, amelyen - mellettem és dr. Csisztai Molnár Péter védőm mellett - dr. Morvai Krisztina, dr. Bene Gábor és Gonda László értékelik a példátlan justizmordot: