...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
1977 nyarának végén történelmi jelentőségű küldetés indult útnak. A Voyager 1 és Voyager 2 a Föld gravitációjától elszakadva, a Naprendszer távoli szegletei felé vette az irányt. Küldetésük elsődleges célja a négy nagy távoli bolygó volt.
A Jupiter, a Szaturnusz, az Uránusz és a Neptunusz.
A Voyager űrszondák 13 éven át vizsgálták közelről ezt a titokzatos világot, fontos adatokat és lenyűgöző képeket küldve vissza a Földre.
A különböző bolygókról és holdakról készült több ezer kép közül a legemlékezetesebbet talán 1990. február 14-én készítette, amikor a Voyager 1 a naprendszer széléhez közeledve visszafordult a Nap felé.
Különböző látószögű kameráinak segítségével a szonda példa nélküli képeket készített az otthonunk közepét jelentő csillagról és hat körülötte keringő bolygóról. Egyikük egy halvány, fénnyel körülölelt pöttynek látszott a képeken.
A Föld volt.
Csaknem 6,4 milliárd kilométeres távolságból nézve.
Miközben a világ figyelmesen szemlélte ezt a pöttyöt, a Föld céljával, jelentőségével és sorsával kapcsolatos néhány időtlen kérdés új fontosságot kapott és régmúlt korokhoz hasonlóan ismét feltettük maguknak a kérdést, hogy vajon milyen szerepet játszik a Föld a mindenségben.
Sokszor hallottuk, főleg a XX. században, hogy a világegyetem nem törődik velünk, hogy az ember egy hatalmas világegyetemben él, ami nem a hozzánk hasonló lények számára készült és az élet véletlenül jött létre ezen az aprócska bolygón, ami egy jelentéktelen csillag körül kering, egy hétköznapi galaxisban, egy hatalmas és cél nélküli világegyetemben.
De vajon tényleg ez a helyzet? A kiváltságos bolygó című dokumentumfilm erre a kérdésre próbál választ adni.