Az akció során leszedtük a Fő téri építkezést elkerítő paravánt borító 5 darab festményről készült molinót, amelyeket sértetlenül, gondosan összehajtva, a molinókat kihelyező Szentendrei Kulturális Kft. portáján leadtunk.
A molinókat az Újbudai Önkormányzat készítette 4 évvel ezelőtt, az akkor lezajlott Festészet Napja alkalmából 800 000 Ft-ért: tematikájában tehát semmilyen módon nem illeszkedik sem a Fő térhez, sem Szentendréhez; méretét tekintve sem, hiszen a festmények legfelső része nem látható.
A Kulturális Kft. a molinók kihelyezését a Művészeti Tanács illetve minden egyéb szakmai testülettel való egyeztetés nélkül tette. Történt mindez a „Festők városának” nevezett „ékszerdobozban”, a város legemblematikusabb pontján, egy a művészek és a városvezetés közt, több mint két éve tartó párbeszéd-próbálkozást követően.
Úgy gondoltuk, hogy ennek a Szentendre számára méltatlan állapotnak egyetlen lehetséges megoldása az, ha a művészek a molinó-leszedés művészetét gyakorolják. Az akció lezajlása után számtalan művész és művészet iránt elkötelezett ember fejezte ki egyetértését a lezajlott eseménnyel kapcsolatban.
Vincze Ottó és Vinkler Zsuzsi képzőművészek
http://szamp.blog.hu/2011/08/01/molinok_es_a_muveszet
Stáblista:
- Kubatovics Áron - készítő, vágó
- Benkovits Bálint - kamera
- Vinkler Zsuzsi - képzőművész
- Vincze Ottó - képzőművész
- B. Szabó Veronika - építész
- Juhász Károly - művészeti ig.
- Hidegkuti Gergely - képviselő