Köszi a hozzászólásokat, tényleg nem hangzott el egy csomó minden a videókban. Ezért van a hozzájuk kapcsolodó blog! :)
Olvassátok szeretettel, fikázzátok lelkesen!
:)
Az is a laikusokat segíti.
Metrognome
2013-04-28 14:57:43
Hát, elég rövidke videó lett. Rezsoatyának teljesen igaza van, az ilyen bútorlap csak mértékelten alkalmas párás környezetbe, de az a minimum, hogy mindenhol leélfóláz(tat)om (extrém helyre akár még a hátsó élt is). A szerelés előtt, természetesen, mert utána már nem lehet az egyik szélét levágni. Mert ez az anyag olyan gyönyörűen szívja magába a nedvességet, hogy az csuda. Mellesleg élfólia nélkül ez a szekrényke úgy néz ki, mintha a szegényember talált anyagból tákolta volna össze.
Pár fontos dolog kimaradt. Az egyik az, hogy nem láttuk, ahogy a szaki hosszában megfúrja az oldallapot egy 3-as fúróval. Az utolsó másodpercek utaltak rá, de ez kevés. Tudom, hogy ilyen csavart bele lehet nyomni előfúrás nélkül, de ennek az anyagnak a másik csudálatos képessége az, hogy hasad. Főleg ha pára is éri. :-)
A megfúrásnál sajnos szükséges lehet az is, hogy utána a csavarfej felé eső lapot egy 4-es szárral utánfúrjuk, mert a csavar a behajtáskor egyébként menetet vág az anyagba, ami a záródást csak végül kis erőszakot igénylő módon teszi lehetővé, márpedig az a jó, ha a menet az anyagban nem próbál magának új helyet szakítani. Nagyon tökölődős lesz tőle a munka, de résmentes záródás lesz az eredménye.
A hátlap felfúrását is érdemes lett volna megnézni, mert az sem teljesen egyszerű, elkerülni a furnér kilógását, de az átszakadását is, és a szekrény trapézosodását. Lehet, hogy ez nem számít annak, aki az alapoknál kezdi, de egy-két megjegyzést megért volna. Mint ahogy az is, hogy a hátlapot kispórolni azért sem érdemes, mert akkor a megterhelt alsó lap nem fog meghajlani.
A legfontosabb pedig az lett volna, ha felhívja a figyelmet arra, hogy az oldalfalok lapolásának irányát a felfüggesztés módja dönti el. Hiszen ha a súlyt netán olyan lapra terheljük, amely felülről van ráfúrva az oldallapra – ez a felvételen nem derül ki –, akkor ha ki nem is szakad, de néhány hónapon belül elkezd megnyílni.
http://barkacs.blog.hu/2013/04/27/egy_egyszeru_butorlap_szekreny_osszeallitasa_alapfok
Köszi a hozzászólásokat, tényleg nem hangzott el egy csomó minden a videókban. Ezért van a hozzájuk kapcsolodó blog! :) Olvassátok szeretettel, fikázzátok lelkesen! :) Az is a laikusokat segíti.
Hát, elég rövidke videó lett. Rezsoatyának teljesen igaza van, az ilyen bútorlap csak mértékelten alkalmas párás környezetbe, de az a minimum, hogy mindenhol leélfóláz(tat)om (extrém helyre akár még a hátsó élt is). A szerelés előtt, természetesen, mert utána már nem lehet az egyik szélét levágni. Mert ez az anyag olyan gyönyörűen szívja magába a nedvességet, hogy az csuda. Mellesleg élfólia nélkül ez a szekrényke úgy néz ki, mintha a szegényember talált anyagból tákolta volna össze. Pár fontos dolog kimaradt. Az egyik az, hogy nem láttuk, ahogy a szaki hosszában megfúrja az oldallapot egy 3-as fúróval. Az utolsó másodpercek utaltak rá, de ez kevés. Tudom, hogy ilyen csavart bele lehet nyomni előfúrás nélkül, de ennek az anyagnak a másik csudálatos képessége az, hogy hasad. Főleg ha pára is éri. :-) A megfúrásnál sajnos szükséges lehet az is, hogy utána a csavarfej felé eső lapot egy 4-es szárral utánfúrjuk, mert a csavar a behajtáskor egyébként menetet vág az anyagba, ami a záródást csak végül kis erőszakot igénylő módon teszi lehetővé, márpedig az a jó, ha a menet az anyagban nem próbál magának új helyet szakítani. Nagyon tökölődős lesz tőle a munka, de résmentes záródás lesz az eredménye. A hátlap felfúrását is érdemes lett volna megnézni, mert az sem teljesen egyszerű, elkerülni a furnér kilógását, de az átszakadását is, és a szekrény trapézosodását. Lehet, hogy ez nem számít annak, aki az alapoknál kezdi, de egy-két megjegyzést megért volna. Mint ahogy az is, hogy a hátlapot kispórolni azért sem érdemes, mert akkor a megterhelt alsó lap nem fog meghajlani. A legfontosabb pedig az lett volna, ha felhívja a figyelmet arra, hogy az oldalfalok lapolásának irányát a felfüggesztés módja dönti el. Hiszen ha a súlyt netán olyan lapra terheljük, amely felülről van ráfúrva az oldallapra – ez a felvételen nem derül ki –, akkor ha ki nem is szakad, de néhány hónapon belül elkezd megnyílni.