...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
A hőmérséklet 0 és 40 Celsius fok között van a szinte a szomszédban, tőlünk alig húsz fényévre levő bolygó felszínén. Így folyékony halmazállapotú maradhat rajta a víz, ami a tudomány jelen állása szerint az élet kialakulásának kulcsa. A bolygó a Gliese 581 "vörös törpe" típusú csillag (a mi Napunk is ilyen besorolású) körül kering, átmérője a Föld másfélszerese, a tömege az ötszöröse. A bolygó 13 földi napnak megfelelő idő alatt kerüli meg a Gliese 581-et - ennyi ideig tart ott egy év.
Nem fedeztek fel semmilyen Földhöz hasonló bolygót, annak cirka 20 évvel ezelőtti képét fedezték fel. Ha ez a bolygó 1 éve lakhatatlanná vált, akkor is csak 19 év múlva fogunk tudni erről.
Ha a fény sebessége 300000 km/másodperc,elvileg elérhető.Mert ami az embernek egy lépés,az részecskékre bontva már elég nagy táv,és mégis...:)
Ki tudja van -e már olyan teknika amivel ne tudnánk eljutni oda.... ez az a kérdés amit soha nem tudunk meg, mert nem adják ki... A Nasa mindent titkol.....
amit mi nem és tanulhatnánk tőlük.
végigolvastam az összes hozzászólást és arra jutottam nem vok vmi profi a csillagászatban, de azt tom hogy az élet kialakulásához H2O kell! Csak úgy tudnánk kideríteni, hogy mi van ott ha látnánk, mer rádióval próbálkozhatunk geci sokáig ha az ottani életformák szart sem tudnak a rádióhullámokról, HA EGYÁLTALÁN VAN OTT "MÁR VAGY MÉG" ÉLET. De álmodozni szabad, mellesleg én sem bánnám ha kiderülne, hogy az ottani civilizáció békés és lézerkarddal szaladgál vagy vmi fantasztikus technikát ismernek
Talán ez volt az első olyan exobolygó felfedezés, amit Magyarországon még a kereskedelni televíziók is közöltek(Pl.: RTL) Ennyire nem fogalkozik a média ezzel a témával. :(
*
Van-e élet a halál előtt?
Az Ufók mikrohullámszerű sugárral burkolják magukat! Ez védi őket a több ezres G-gyorsulástól, ezt a hullámot lövellik ki az űrbe ezen belül az űrhajójuk követi. A hullám burok védi a légtérsúrlódástól is. Lehet hogy csak hasonló a mikrohullámhoz, de pl. tudjuk, hogy a mikrohullámnak is a sebessége hasonló a fénysebességhez: 300 000km/s. Valami ilyesmi dolog lehet a technikájuk mögött. Gondolkozzunk! Amit nem találtunk még fel az csak hülyeség?
Ezt Ufó ellenes maradi pöcsöknek írom.
Álomvilágban éltek? Mégis hogyan jutnánk el oda 50 év múlva??
Nekem is az a véleményem, hogy a fény sebességével való utazás lehetlen. Még ha a technika megvolna hozzá, akkor sem.
(Szerintem azon bolygók lakói, akik már évezredekkel vagy évmilliókkal elöttünk járnak a technikai fejlődésben, maximum a közértbe átugrani használják a fény sebességét. :D:D)
Talán ha sikerülne akkora energiát létrehozni, amivel féreglyuk keletkezne.
Több filmest megihletett már ennek a gondolata, lásd Csillagkapu, Kapcsolat. :)
Én azért hiszek benne!
SOha nem fogunk eljutni oda! 200 év?? Ne viccelj már! Tudod mi kell a féreglyuk létrehozásához? Egy nagycsillag felrobbanása során keletkezik, de a Nap felrobbanása se lenne elég egy feketelyuk létrehozásához.
az igazi az lenne , hogy nem a fény sebességével utaznánk (mert lehetetlen), hanem ahogyan stephen howking monja, féreglyukon. pillanatokba telne elutazni bárhová is.
Miért kéne víz az élethez?? mert itt abból alakult ki? miért kéne oxigén hozzá? ha isten teremti az életet , akkor nem kell. a legtöbb tudós azt mondja ,hogy egy isten kellett a világegyetem létrejöttéhez. Másmilyen folyadékban is eljuthat az anyag olyan szerveződési szintre,hogy azt életnek nemvezzük.(elméletileg)
én 200 évnél is többre jósolom hogy ilyen távolságra eljussunk
veszprem. sztem oda soha nem fogunk eljutni, ha csak fel nem találják a fénysebesség eléréséhez szükséges gépezetet. De még fénysebességgel is 20 év lenne, mire odaérnének, mivel 20 fényévnyire van, ami azt jelenti, hogy a fény 20 év alatt ér oda. Erről ennyit.
Hajnal tied a legjobb érvelés!!!!!!!! :-))))))üdv :-)))
A vörös törpék felszíni hőmérséklete kisebb, mint 3500 kelvin, ezért csak igen kevés fényt sugároznak ki (némelyik kevesebb, mint 1/10000-ed részét a Napénak), és annak is nagyrésze az infravörös tartományba esik
A Nap egy élete első ciklusában lévő csillag, a G2V színképosztályba tartozik; valamivel nagyobb és forróbb, mint az átlagos csillagok. A G2 jelölés sárga színére utal, amelyet az 5500 kelvin körüli felszíni hőmérséklete okoz! (ezt azért ha valaki cáfolni akarna) :D