...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
Néri Szent Fülöp (1515-1595) a jámborság és a szeretet, az utcai apostolkodás szentje volt, vallotta, hogy aki „Krisztuson kívül másvalakiért dolgozik, nem tudja, mit csinál.” A krisztusi lelkületű és vidám természetű, mindenkivel közvetlen Fülöp atyát már életében szentként tisztelték.
Luigi Magni humorban bővelkedő filmjében Fülöp atya a cselekvő szeretet megtestesítője, derűs lélek, soha nem önmaga jólétével, kényelmével törődik, a másokért tenniakarás vágya hatja át egész személyiségét. Rögtön a film elején megmutatkozik ez, szegény, megfáradt zarándokok lábait mossa, példát adva alázatból, ahogyan Krisztus is ezt tette az utolsó vacsorán, amikor megmosta tanítványai lábait (Jn 13,1-11).
Fülöp atya vallja, hogy az ő ajtaja mindenki előtt nyitva áll, s ezt nem csak szavakban hangoztatja, a valóságban is megvalósítja. Felkarolja a szüleik által elhagyott gyermekeket, akik a rajongásig szeretik, de ez nem jelenti azt, hogy szófogadók lennének. Csúnyán beszélnek, hangosak, gyakran összeverekednek, legszívesebben játszanak és énekelnek. Fülöp atya gondoskodik ezekről a hat-tízéves kis kölykökről, lányokról, fiúkról vegyesen, akikről egyébként senki sem gondoskodna, az utca nevelné őket.