Üzenetküldés
Hozzáadás listához
Új lista
2019. jún. 9.
Felnőttünk a 30., egyben az utolsó fordulóban a kiesés tűz szélén játszó Szentendre volt a vendége.

A mérkőzés előtt egy különleges koreográfiával kezdődött a lelátón, ezúttal felcsillant a magyar Himnusz is. Majd egy jubileummal folytatódott, hiszen Czakó Norbert 34 éves korában itt a Szentendre elleni mérkőzésen talán ez az utolsó mérkőzése. A következő pályafutását az öregfiúkba vitézkedik!

Az első játékrészben nagy elánnal kezdtünk, ami aztán a 10. percig kellett várni. A búcsúztatót intő Czakót buktatták a 16-os vonalnál, és a sértett értékesítette. Ez gyakorlatilag ez volt az utolsó gólja, ami ez búcsút int pályafutás során. További részében is harcolt az öreg, egészen a 47. percig. Köszönjük, Norbi! A 28. percben aztán újra gólnak örülhetünk. Mányi Domonkos lövése után a nagyobbik Zsombor rúgta közelről a hálóba. Ellenfeleink aztán most feltápászkodtak, és a 37. percben Lanczkor Gábor büntetőből volt eredményes.

A szünetben jött az éremátadások. Utánpotlásaink ezúttal minden aranyosak lettek, nem csak a labdarúgásban, hanem Leányzó kézilabdázóink is feltette a koronát, így ők is is bajnokot avattak. Srácok és csajok, ezúton is szeretnénk gratulálni a legjobb eredményhez, és sok sikert mindannyian a továbbiakban!

A második játékrészben is góllal kezdtünk! Az 50. percben Cseh beadása lecsúszott kissé, de rövidre sikerült a felszabadítás a vendégeknél, így Kosztolányi senkit sem zavartatva a hálóba tüzelt. Azt hitték mindenki, hogy a végre győzelemmel zárjuk a szezont. Sajnos tévedésből rengeteg helyzeteket puskáztunk el, ami másik oldalon viszont nekik összejöttek, nem is egyet... Ez Bácsi Olivér nagy menetelése volt. 17 perc alatt vissza jött 2 gólos hátrányól a Szentendre a 61., és a 78. percben. Egy 2 gólos előnyt tudtuk veszíteni. Mégis győzni akartak a srácok... Sajnos hiába kedvéért akartunk egy győztesgólt szerezni, de Kara Dániel ezt mindent hárítani tudott, vagy egy picin múlott minden játékos lábán. A csereként álló Komonyi Györgyöt vitték előre, de neki sem volt szerencséje, az ő fejese is bravúrral mentett a Szentendrei kapus. A 88. percben Mányi Domonkos harcolt ki a tizenegyest, és ez a harmadik a mérkőzésen. Sajnos Sárközi helyett Horváth volt jelölve. Tényleg azt hiszünk hogy meg lesz végre és menjük a mennyországba, de a 89. percben sajnos az ő tizenegyese azonban a kapu mellett rúgott. Könnyen lehet hogy ez egy meccsladdát buktunk el, hanem nem is egyet, azt viszont a tizenegyes végleg a mennyországba kerülhetünk volna. Eközben a játékvezető kiállította a szentendrei Ádám Eriket bíráskodásért. A végén nekünk voltak helyzeteink, de azokat is kihagytunk, így döntetlennel zártunk az évet. A végén Domonyinál elszakadt a cérna, így a "spori" ő is kiállította. Halkan megjegyzem ez egy szerencsétlen bírói küldés volt. Miután a Vecsés kikapott a Maglódtól, és a másik jó hír, hogy a Gödöllő 0:1-ről 3:1-re megnyerte a mérkőzést, így Ezüstérmet szerzettek Hevesi Milánék. Nekünk megjött a csoda! Annak örülünk, hogy felnőtt együttesünk 25 esztendő után újra dobogósok lettek, most nagyon boldogok lehetünk egy bronzéremmel. Az utánpotlás arany érmei után csapatunk bronzérmes! Szívből gratulálunk uraim, ez megint lehetett volna egy újabb álom távolodása. Nagyon furcsa tavaszi szezon volt, de a dobogós helyezést, és a bronzérmet valóban sem von le. Jó pihenést mindenkinek, Augusztusban újra összefutunk! Szép volt fiúk, és Hajrá 'Káta!

Pest megyei I. osztály

30. forduló

Nagykáta SE 3:3(2:1) Szentendre VSE

Nagykáta, 350 néző.

Vezette: Debreczeni K. /9;5/ (Darók A., Hovanecz M.)

NAGYKÁTA SE: Sándor B. 0 - Dancsa M. 5, Lovasi B. 5, Domonyi R. 6-2=4, Czakó II N. 5 - Kosztolányi B. 6 (Komonyi Gy. 75. p.), Czakó I N. 8 (Cseh S. 5, 48. p.), Sárközi Sz. 5, Mányi Zs. 6 (Dinnyés D. 73. p.) - Mányi D. 6, Horváth L. 5. Edző: Tóth Imre.

SZENTENDRE VSE: Kara D. 6 - Lukács G. 6, Szijj K. 6 (Szalai Gy. 80. p.), Balogh B. 6, Szalai Á. 6, Dalkó D. 6 - Rabatin Sz. 4 (Rabatin N. 6, 36. p.), Bácsi O. 9 (Novák M. 88. p.), Ádám E. 6-2=4 - Lanczkor G. 8, Petroff M. 6 Edző: Batári Csaba.

GÓL: Czakó I N. (11-esből), Mányi Zs., Kosztolányi B., ill. Bácsi O. (2), Lanczkor G. (11-esből)

A találkozó 89. percében a Nagykáta büntetőhöz jutott, amit Horváth László fölé rúgott.

SÁRGA LAP: Czakó II N., Sárközi Sz., ill. Petroff M., Bácsi O., Szalai Á.

KIÁLLÍTVA: Domonyi R. a lefujás után (a játékvezető megsértéséért), ill. Ádám E. a 89. percben (a játékvezető megsértéséért).

BUDAI BENCE (Tóth Imre távollétében): - Megértem én, hogy ez volt végre életem utolsó szezonja, de fortuna asszony még sem mellettem áll. Azt hiszem én is úgy éreztem, mintha a labda sír. A labda nem, de helyzetek igen. Összefoglava egy olyan találkozó volt, ahol 2 pontot buktunk el, de, hogy azt hittük ők, hogy ez végre megvan! De nem... Lyukas volt védelmünk, a másik viszont a két tizenegyesből az egyik fele értékesítve, a másik viszont az égbe lőttünk. Lehet, ebből éreznek így a stresszt a csapatból, és nem csak nekem. A mérkőzés képen ez valóban így van. Nem csak a nagyon furcsa tavaszi teljesítmény, hanem a játékvezetői küldése volt furcsa. De annak tudatából, hogy sem a dobogós pozicíó, sem a bronzérem végképp nen vont le! Óriási eredményt értünk a negyedik szezonban, ami azóta is hosszabbítunk a tagságunkat. Ez mindenképpen dicséret illeti a fiúknak, akik egész fordulókban dolgoztak, ha sikerül, ha nem. Ez tényleg az én nagy szívem, és ez a város dicsősége! A bronzérem megszerzése a jobb gólkülönbségnek köszönhető, hogy a Törtel mínusz kettőre vágta. Rettenetesen büszkék vagytok uraim, hogy végre az a 25 év, mind Hankó János mester az ezüstérem megszerzett céljainkat is bevezette! Ha aranyosan is úgy hangzom, akkor egy bronzérmes puszedli az arcra Budai Lili személyében, vagy akár úgy hangzik hivatalosan, hogy beléptünk a bronzkorba! Megszeretnénk megköszönni a vezetőségnek az egész éves teljesítményhez, ami sok-sok türelmet is ápolt a megbeszéltek alapján, az én véleményem szerint. A szurkolóink sem maradhatak itthon, akik ők is megköszönjük az egész évet! Mindenkinek jó nyalarást a nyári szünethez, még Augusztusban úgy is beszámolunk! És végül idézek egy szívről: "Ha a szív szárnyalni akar, akkor erről nem a józan ész dönt. " Gratulálunk fiúk, és igen is Hajrá 'Káta!

DOMBAY ZSOLT: - Remek hangulatú mérkőzést láthatott a nagyérdemű, mindkét csapat győzelemre játszott, ezt mutatja a hat találat és a számtalan helyzet is. Játékban a nagykátaiak domináltak mi pedig inkább a kontrákat rendezkedtünk be. Sajnos ezúttal nem vagyok elégetett a bíráskodással több ítélettel sem tudtam egyetérteni. Elégedett vagyok viszont a játékosaim teljesítményével, hiszen három találatot szereztek a bajnokság egyik élcsapatának otthonában és kétszer is felálltak kétgólos hátrányból. Mint utólag kiderült mindez elengedő volt a döntetlenhez, és a megyei elitben maradáshoz. Gratulálok nekik!