...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
2013. április 6-án nemzeti szervezetek emlékeztek meg a tiszaeszlári temetőben Solymosi Eszter sorstragédiájára. A déli órákban elkezdődött megemlékezésen Tölgyesi Magdolna a Lelkiismeret 88 képviseletében háláját fejezte ki a síremléket néhány éve állíttató spanyolországi magyar Kenessey Csabának, aki ugyan nem hisz a vérvádban, de a gyilkosságban igen. “Bary József, a tiszaeszlári ügyet vizsgáló bíró könyvét olvasva gyalázatosnak tartottam, hogy semmi nyoma sincs a szerencsétlen magyar lánynak, Solymosi Eszternek. Bár a vérvádban nem hiszek, Bary véleményét mégis igaznak tartom, az igazságszolgáltatás képviselőit lefizették" – idézte az emigrációban élő Kenessey Csaba szavait, aki 1994-ben engedélyt kapott a polgármestertől a síremlék felállítására a tiszaeszlári temetőben.
Ifj. Tompó László beszédében felhívta a jelenlévők figyelmét, hogy a jelenkorban már a vérvád gondolatának megemlítése is veszélyes, és ha valaki ennek a szörnyű tettnek megtörténtét tényszerűen állítja, akár több éves börtönbüntetésre is számíthat.
Domokos Endre János, a Pax Hungarica Mozgalom képviselője párhuzamot vont az akkori kormány és a jelenkori hatalombitorlók között, miszerint a „pénz urai” kormányokat fizetnek le, illetve tartanak sakkban a pénz fegyverével: „130 évvel ezelőtt hatvanmillió forint volt az ítélet ára. Ramil Safarovért, az azeri baltás gyilkos kiadatásáért vajon mekkora összeget fizetett ki Azerbajdzsán a jelenlegi kormánynak? Lehet, hogy sohasem tudjuk meg...”
A megemlékezés végén a jelenlévők ― többek között a Magyar Nemzeti Front, a Jobbik Borsod megyei alapszervezete, a Lelkiismeret 88, a Borsod megyei Gárda, valamint a Magyar Nemzeti Gárda képviselői koszorúkat helyeztek el a mai napig tisztázatlan körülmények között elhunyt libapásztor leány sírjánál.
(motoros - Szent Korona Rádió)
http://hu.metapedia.org/wiki/Solymosi_Eszter#MI_VOLT_A_TISZAESZL.C3.81RI_PER.3F