...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
A repülő szálloda 1928-1932.Részlet,forrás Korunk 1928 című lap.Légi expressz-járatok
A „Graf Zeppelin” nem éppen legjobban sikerült amerikai útja megint egyszer előtérbe tolta a tengerentúli légiközlekedés problémáját. Annál is inkább, mivel az új, minden eddiginél nagyobb Zeppelin kimondottan abból a célból épült, hogy nagy utazások által bebizonyítsa a tengerentúli légiközlekedés technikai és gazdasági lehetőségét. Kétségtelen, hogy az első út egyiket se bizonyította be: az út Fridrichshavenből Newyorkba 102 óráig tartott, annyi idő alatt ma már egy óceánjáró gőzös is csaknem átszeli az Atlanti Óceánt, másrészt az utazás a néhány kivételes milliomosnak 3 ezer dollárjába került személyenként. Állítólag az ellátás se volt megfelelő, a dohányzási tilalom is fájdalmas volt s a vízhiány is kellemetlenül éreztette magát.
Pedig a léghajónak éppen az lenne a fő előnye a személyszállítás tekintetében, hogy kényelmesebb, mert tágasabb, mint a repülőgép. Ezzel szemben, ha a berlini nemzetközi Luftfahrtausstellungon végig látogatja az ember a kiállított német és francia luxus személyszállító repülőgépeket, hálókocsival, étkezővel, nem igen fogja elhinni, hogy egyelőre a levegőben nagyobb kényelmet lehessen biztosítani az utasnak.
Kétségtelen azonban, hogy a léghajó is tökéletesíthető még. Az 1939-ben épült „R 35” Zeppelin óránkénti sebessége még csak 35 angol mérföld, az 1924-ben készült nagyobb léghajó már 62 mérföldet tesz meg óránként. Minél nagyobb egy léghajó, annál nagyobb hordozóképessége a holt teherhez viszonyítva, tehát annál* gyorsabb is. S ugyanígy nő a nagysággal stabilitása, biztonsága, az elemekkel való helytállási képessége. Az új „Graf Zeppelin” 105 ezer köbméter gáztartalmú. De szakértők szerint lehet építeni egészen 15 millió köbméteres Zeppelineket is, amelyek oly óriásiak lesznek már, hogy a