elolvastam és köszönöm hogy leirtad a linket...:))) elolvastam a cikket is a Népszabadságban meglepett , mert hasonlóan irta amit én is emlitettem, hogy milyen sok múllik a lakósságon, és tényleg imádjuk ezt a várost leg. azok akik itt születtek , bármilyen is én imádom sok szép helyen jártam, éltem is egy ideig de mindig-mindig honvágyam volt...ja és a videón látható a Köröspart azon része a Decebal piac fele ahol mindig szoktam sétálni imádom ezt a részét Váradnak és feltünik kicsit a főutcán régi iskolám is (Ady Endre liceum)nem tudok elfogulatlan lenni ha Nagyváradról van szó...:))szerintem is van ennek a városnak egy varázsa csak rákell érezni..:))
Basahalom
2007-03-06 09:24:26
iguanas: a netcafé a vasútállomás peonjáról nyílik. Megértem keserűségedet, osztozom reményedben. Szerény impresszióm itt olvasható: http://basahalom.freeblog.hu/archives/2007/03/06/2193086/
iguanas
2007-03-06 08:13:51
Leho régen gyönyörű város volt és nagyon tiszta kedves emberekkel mostmár lassan csak árnyéka akkori "önmagának" semmi szépet nem épitettek hozzá, nem tettek ehhez a városhoz és a régi szép épületek is tönkre mentek romos állapotban vannak...sajnos minden város olyan és úgy néz ki amilyen a lakosa (többségről beszélek) sajnos nálunk ilyen a lakosság is nem csodálkozom , hogy a város kinézete is ilyen...:(( csak szomorúan nézem és reménykedek lassan kezdik majd rendbe rakni...felújitani...
iguanas
2007-03-06 08:02:47
huuu de furcsa volt igy nézni ....látni az állomást tényleg milyen lebukkant na meg az a kocsma internet Klub féle fogalmam sincs merre lehet, undoritó volt...sajnos tényleg ilyen lebukkant ez a város mostanában egyre mocskosabb..:((( sajnos nagyon sokan jönnek ide lakni akik hirből sem ismerik a civilizációt és látszik rendesen a városon csunya az öszkép sok lerobbant épület is van amit nem újitóttak még fel...de mindennek ellenére szeretem nagyon ezt a várost hiszen szülővárosom...:)))
leho
2007-03-06 07:56:41
defect...lenne egy (talán dilettáns)kérdésem:régebben hívták a várost 'körösparti Párizsnak', ill. 'peczeparti Párizsnak', mire utalhat a két elnevezés különbsége?
elolvastam és köszönöm hogy leirtad a linket...:)))
elolvastam a cikket is a Népszabadságban meglepett , mert hasonlóan irta amit én is emlitettem, hogy milyen sok múllik a lakósságon, és tényleg imádjuk ezt a várost leg. azok akik itt születtek , bármilyen is én imádom sok szép helyen jártam, éltem is egy ideig de mindig-mindig honvágyam volt...ja és a videón látható a Köröspart azon része a Decebal piac fele ahol mindig szoktam sétálni imádom ezt a részét Váradnak és feltünik kicsit a főutcán régi iskolám is (Ady Endre liceum)nem tudok elfogulatlan lenni ha Nagyváradról van szó...:))szerintem is van ennek a városnak egy varázsa csak rákell érezni..:))
iguanas: a netcafé a vasútállomás peonjáról nyílik.
Megértem keserűségedet, osztozom reményedben.
Szerény impresszióm itt olvasható:
http://basahalom.freeblog.hu/archives/2007/03/06/2193086/
Leho régen gyönyörű város volt és nagyon tiszta kedves emberekkel mostmár lassan csak árnyéka akkori "önmagának" semmi szépet nem épitettek hozzá, nem tettek ehhez a városhoz és a régi szép épületek is tönkre mentek romos állapotban vannak...sajnos minden város olyan és úgy néz ki amilyen a lakosa (többségről beszélek) sajnos nálunk ilyen a lakosság is nem csodálkozom , hogy a város kinézete is ilyen...:(( csak szomorúan nézem és reménykedek lassan kezdik majd rendbe rakni...felújitani...
huuu de furcsa volt igy nézni ....látni az állomást tényleg milyen lebukkant na meg az a kocsma internet Klub féle fogalmam sincs merre lehet, undoritó volt...sajnos tényleg ilyen lebukkant ez a város mostanában egyre mocskosabb..:((( sajnos nagyon sokan jönnek ide lakni akik hirből sem ismerik a civilizációt és látszik rendesen a városon csunya az öszkép sok lerobbant épület is van amit nem újitóttak még fel...de mindennek ellenére szeretem nagyon ezt a várost hiszen szülővárosom...:)))
defect...lenne egy (talán dilettáns)kérdésem:régebben hívták a várost 'körösparti Párizsnak', ill. 'peczeparti Párizsnak', mire utalhat a két elnevezés különbsége?