...
Jelentésed rögzítettük. Hamarosan intézkedünk.
8300 km2-es területével a Titicaca-tó Dél-Amerika legnagyobb sós vízű tava.
Bolívia és Peru határán. A tó átlagos mélysége 107 m, a legnagyobb mélysége 281 m. A Balatonnál tizenháromszor nagyobb, és közel 4 ezer méter magasan fekszik. A tó évi középhőmérséklete 10 °C körüli.
Több mint 25 folyó ömlik a tóba, és 41 sziget teszi változatosabbá, amelyek némelyike sűrűn lakott.
A Titicaca-tó legendáját 1969. április 24-én mutatták be Amerikában, amely a természetfilmes Jacques Cousteau tenger alatti világa sorozatának az egyik része volt.
A búvárok a szárazföld belsejébe utaznak a perui Titicaca-tóhoz, ahol először tesztelik a nagy magasságban történő búvárkodás kísérleti technikáit. A tó mélyén egy egyedülálló békafajt fedeznek fel, amelynek tüdeje úgy sorvadt, mint a halak, elpusztulnak, amikor kiemelik a vízből. Cousteau búvárai a tó inka kincsének legendáját vizsgálják.
A kincs illuzórikusnak bizonyul, de ősi kerámia és egy egyedülálló vízi békafaj található.
Úgy gondolom a természet filmes azért kapott erre a nem két forintba kerülő expedícióra pénzt a dokumentum film mögött álló szponzoroktól, hogy bebizonyítsa, hogy az egyébként nagyon mély tóban nincsen semmi egy különleges varangyon kívül, ami érdekes lehet. Nincsen alant az a templom sem amit már több távollátó észlelt és nincsen lent az egyik legnagyobb itteni UFO bázis az idegeneknek. A film a történelmi dokumentum és a helyszín miatt érdekes. Amúgy nekem is nagy kedvencen volt a modern Némó kapitány gyerekkoromban, aki a Calypso kis tengerjárójában a félelmet nem ismerve ereszkedett le az ismeretlen mélységekbe bár hol.
A film után aki még nem látta, nézze vagy hallgassa meg mit mond a 7D-s csillag kapuhoz kapcsolódó Titicaca tóról, mely az Orioni drákói hüllő fajhoz kapcsolódik, Lisa Renee ezen a linken: https://www.youtube.com/watch?v=pqNs7juiiE8